tu jesteś:  Strona główna
Pierwszy zespół ratowniczy specjalności terenowej
W dniach 3-4 listopada przewodnik Weronika Dzido wraz z psem Speedem, zdali swój pierwszy egzamin Państwowej Straży Pożarnej -przewodników i psów ratowniczych specjalności terenowej I stopnia.

Egzamin przeprowadziła 5 osobowa komisja, powołana przez Komendanta Głównego PSP pod przewodnictwem st. bryg. Tomasza Rzewuskiego.
W czwartek wieczorem zespół przystąpił do próby sprawnościowej, polegającej na pokonaniu przez psa specjalnie przygotowanych do tego przeszkód.

W piątek rano zespół przystąpił do próby poszukiwawczej, polegającej na przeszukaniu przez psa i jego przewodnika od 5 do 7h, znalezienie i poprawne oznaczenie dwóch pozorantów w czasie 30min.
Naszemu zespołowi zajęło to 7 min 16s. Jest to  wyczyn, ponieważ Speed jestm psem doprowadzającym.

 
O skali trudności świadczy fakt, iż na 35 zespołów przystępujących do egzaminu, zdało jedynie 12 psów.
 
Po pozytywnym zaliczeniu obu prób zespół otrzymał certyfikat MSWiA, uprawniający do udziału w akcjach poszukiwawczych na terenie kraju, ważny przez 12 miesięcy. Dokument wystawiany jest przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i jest to jedyny dokument w naszym kraju, uprawniający do udziału w tego typu akcjach.
 
Dnia 10 listopada zespół otrzymał od Zarządu naszej Fundacji w użytkowanie GPSMap 62s oraz Mapę Topograficzną do urządzeń nawigacji satelitarnej GPS marki Garmin ' TOPO POLSKA 2011'.
 
http://straz.lodz.pl/serwis/index.php?str=93&id=3538
 
sieradz.com.pl/wiadomosci/sierad ... nikow.html


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
« powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 4963

1999-2022 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms