tu jesteś:  Strona główna
Funio znalazł dom :-)

Historia Funia

 

W ostatni dzień listopada przyjechaliśmy do Tarnowskich Gór po Funia. Wyprowadziliśmy Funia przed schronisko, żeby sprawdzić, jak Burbon i Funio będą na siebie reagować.
Szczęśliwie nie było problemu, Burbon nawet był zbyt obojętny. Na drogę dostaliśmy jeszcze pasażera, jednookiego jamnika Tymona. Jechał do tymczasowego domu w Milanówku, gdzie będzie mieszkał z drugim jamnikiem. Na początku drogi Tymon trochę się denerwował, ale wbrew wcześniejszym obawom spotkanie z mieszkańcami nowego domu przebiegło spokojnie. Natychmiast po przyjeździe Funio wylądował w wannie, co zniósł nadzwyczaj dzielnie i spokojnie. Po kąpieli wyglądał na zadowolonego. Okazało się, że ma piękne i gęste niufowe futro. Niestety, z powodu długiego braku kontaktu ze szczotką i dużej iloci rzepów nie obyło się bez nożyczek. Funio nie jest olbrzymem. Jak na niufowatego jest nawet malutki. Burbon, który właśnie skończył 5 miesięcy, lada dzień przerośnie Funia. Niestety Funio ma już trochę zmętniałe oczy i lekkie kłopoty ze słuchem. Jest bardzo przymilny i spokojny.
Wygląda na to, że w nowym miejscu czuje się dobrze. W towarzystwie Burbona i 11 letniego Hermana pilnuje podwórka. Jutro jedziemy odwiedzić weterynarza. Mimo że Funio wygląda zdrowo i ma piękne futro, naprawdę widać, że jest staruszkiem. Rusza się dosyć sztywno, na grzbiecie znalazłem kilka guzków. Mogą to być ślady po kleszczach lub innych pasożytach, mogą być początki tłuszczaków.

Na koniec jedno spostrzeżenie, o którym warto pamiętać przy adopcjach psów ze schroniska.
Reakcja Burbona na Funia wyraźnie się zmieniła po kąpieli. Szczęśliwie w naszym wypadku na lepsze, ale nie zawsze musi tak być.
Wygląda na to, że psy w schronisku mają specyficzny zapach, a to może mieć duży wpływ na przebieg adopcji.

Basia i Radek


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
« powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 3295

1999-2020 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms