tu jesteś:  Strona główna
Regaty MCUS
Z Miejskim Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu współpracujemy już prawie rok. Braliśmy udział w turnusie rehabilitacyjnym, odwiedzamy systematycznie DPS na Kaletniczej, odbyły się też warsztaty dla rehabilitantów i opiekunów.

Kolejnym wspólnym wydarzeniem były Regaty Kajakowe, które miały miejsce 23 sierpnia na terenie Hotelu Wodnik nad Odrą we Wrocławiu. Dzień rozpoczął się bardzo – jak na nasze możliwości – wcześnie, gdyż już w okolicach godziny 9:00 mieszkańcy domów zameldowali się na terenie Wodnika.

Rozpoczęliśmy od pokazu umiejętności ratowniczych Grupy Operacyjnej Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – były między innymi: skoki desantowe z łodzi RIB PARKER630, akcja ratownicza z poszkodowanym przytomnym i nieprzytomnym, pokaz podjęcia poszkodowanego za pomocą wypuszczanego trapu, a także pokaz umiejętności naszych czarnych niufków: Merlina i Umki. Psiury pokazały holowanie łodzi, podjęcie poszkodowanego przytomnego i nieprzytomnego.

W tym samym czasie mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z liczną grupą psów z naszej Fundacji i ich przewodników.

Około godziny 10:00 rozpoczęły się regaty. Reprezentowane były wszystkie 4 domy. W kolejnych biegach startowała jedna załoga z każdego domu. W końcowej kwalifikacji liczyły się uzyskane najlepsze czasy. Wszyscy dzielnie walczyli – nie zawsze z przeciwnikiem – czasami z samą naszą Odrą, ale radości było co nie miara, a i doping echem rozbijał się o przeciwległy brzeg. Kolorowe czapki pozwalały nam zgadnąć kto jest reprezentantem danego domu.

Po zakończeniu regat nadszedł czas na przejażdżki motorówkami ratowniczymi. Wielu mieszkańców skwapliwie z takiej okazji skorzystało. Było naprawdę zabawnie :-) i momentami adrenalina podnosiła się.

Kiedy w końcu opuściliśmy nasze łodzie, by zjeść wspólnie obiad, okazało się, że wśród uczestników są sami nasi znajomi. Aż łezka zakręciła się w oku Moniki i Agaty, gdy radośnie witały się ze swoimi /Osiekowymi/ mieszkańcami :-). Jak miło było, gdy witali nas i cieszyli się z kolejnego spotkania. Oczywiście nasze spotkanie zakończyło się zaproszeniem na kolejne odwiedziny domów.


Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
« powrót


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 2101

1999-2019 © MATinternet Zakopane & Psi Ratownicy :: Powered by AntCms