tu jesteś:  Strona główna
Zawody o tytuł Championa Pracy Wodnej Gosławice 2012
W tym roku po raz pierwszy nasza Fundacja zorganizowała zawody pracy wodnej o tytuł Championa Pracy Wodnej.

ZASADY CHAMPIONATU

Czas biegnie nieubłaganie i za nami już trzecie zawody I edycji Championatu Pracy Wodnej Fundacji Psi Ratownicy. Tym razem udział wzięło 14 zespołów z psami. W klasie początkującej startowało 11 zespołów, a w klasie zaawansowanej – 3 zespołów.

Zawody odbyły się w Gosławicach k. Konina przy okazji Klubowej Wystawy Nowofundlandów. Ćwiczenia na zawody tradycyjnie wylosował nasz sponsor Michał Denys reprezentujący Firmę Vetfood i DenysPetShop.

w klasie pierwszej – nazywanej przez nas potocznie początkującą – wylosowano następujące ćwiczenia:

Odebranie aportu z łodzie
Holowanie manekina - pies startuje z łodzi
Ratowanie tonącego przytomnego - pies startuje z brzegu
Holowanie pontonu (start z brzegu)

natomiast w klasie drugiej – nazywanej zaawansowaną sponsor wylosował ćwiczenia:

Zanoszenie koła ratunkowego - pies startuje z łodzi
Ratowanie dwóch tonących osób (przytomny - nieprzytomny)
Zanoszenie koła ratunkowego - pies startuje z brzegu
Ratowanie jednej z czterech osób w wodzie

W klasie początkującej wygrała Viva z Jagodą Matejczuk, drugie miejsce zajęła Buba z Irminą Hendel, a trzecie miejsce zajął Nero z Andrzejem Różańskim.

W klasie zaawansowanej pierwsze miejsce zajął Koda z Arkiem Baranowskim, drugie Zhira z Moniką Janecką, a trzecie Patrol z Arkiem Baranowskim.

Po zawodach i podliczeniu punktów wręczono nagrody. Wręczali je Prezes Magdalena Szewczyk-Dzido, skład sędziowski i organizator zawodów w roku 2012 Dorota Baranowska oraz Sponsor Michał Denys w imieniu firmy Vetfood i Denys PetShop.

Za każde zawody naliczane są punkty, które po podliczeniu tych punktów za wszystkie edycje w roku wyłonią nam zwycięzcę Championatu Pracy Wodnej 2012 w dwóch klasach – pierwszej i drugiej (początkującej i zaawansowanej). Nagroda główna – Puchar jest nagrodą przechodnią, a przechodzi na własność zespołu, który 3 razy wygra Championat.