Fundacja Na Rzecz Psów Pracujących „Psi Ratownicy”

Fundacja Na Rzecz Psów Pracujących PSI RATOWNICY zostało założona
22 grudnia 2008 roku przez grupę przyjaciół, których połączyła wspólna pasja – miłość do psów i chęć pracy z nimi dla innych.
Większość z nas od kilkunastu lat zajmuje się tym hobbystycznie i zawodowo.
Nabyte doświadczenie pozwoliło na stworzenie profesjonalnej organizacji, stawiającej sobie za cel nadrzędny wykorzystanie psa do pracy z ludźmi
i dla ludzi.

Są wśród nas ratownicy wodni, ratownicy medyczni, Policjanci, Strażacy, sternicy motorowodni, żeglarze, płetwonurkowie, instruktorzy szkolenia psów, egzaminatorzy psów ratowniczych, instruktorzy psiego fitnessu i psiej motoryki, instruktorzy nose work, lekarze i technicy weterynarii, groomerzy.

Nasze psy posiadają zdane egzaminy MSWiA psów do ratownictwa wodnego oraz zdają egzaminy psów ratowniczych wykorzystywanych w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych. Nasz zapał, doświadczenie i osiągnięcia zostały docenione przez organizacje profesjonalnie zajmujące
się ratownictwem wodnym – stworzyliśmy Sekcję Psów Ratowniczych Grupy Operacyjnej Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu. Byliśmy założycielami pierwszej w Polsce Sekcji Psów Ratowniczych Związku Kynologicznego w Polsce oddział Wrocław.

Od początku istnienia zajmowaliśmy się nie tylko ratownictwem, ale również prewencją, starając się zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom przez edukację z wykorzystaniem psów. Jesteśmy autorami programów edukacyjnych, które przeprowadzaliśmy w placówkach oświatowych,
na festynach i pokazach.

Od początku istnienia naszej Fundacji organizujemy obozy szkoleniowo-wypoczynkowe „Człowiek i pies – idealny team”, które cieszą się ogromną popularnością i na które z roku na rok coraz szybciej rozchodzą się miejsca.

Jest to aktywna forma spędzania wolnego czasu, w której łączymy urlop wypoczynkowy z zajęciami z psami takie jak:

  • praca wodna
  • praca górnym wiatrem
  • nose work
  • psi fitness
  • tropienie

Nasza miłość do psów nie ogranicza się do naszych pupili, staramy się pomagać potrzebującym psom, mamy na swoi koncie wiele udanych adopcji.

W 2019 roku założyliśmy również Fundusz Pomocy Psom Ratowniczym Fundacji PSI RATOWNICY, o którym więcej możecie przeczytać w zakładce FUNDUSZ.

fotografiapodpsem.pl